Keresés a KIT archivumában:  
Könyvtár Információ Társadalom
Heti hírlevél információs és könyvtári szakemberek számára - Szemlék, hírek, kommentárok    angol zászló english flag  

Akkor végülis van igény könyvtárosra, vagy sem? Ha igen, milyenre?

Rádióbeszélgetés vázlata a Kossuth Rádióban (2016.04.16.), téma: a könyvtáros diploma piaci értéke, a könyvtárak helyzete és az olvasási szokások megváltozása.
Fülöp Ágnes:
- sok könyvtáros jelentkezik a könyvtáros állásokra, egy álláshirdetésre akár 200 diplomás is
- nagy kereslet van információbrókerre, információmenedzserre
- hogyan tesszük népszerűvé a könyvtárat (vagy hagyjuk is el a könyvtár nevét)
- a funkció megmarad
- az internetes információk eltűnnek az éterben, a könyvtári papírdokumentumok megmaradnak
- a 10 évvel ezelőtti floppyn tárolt információ nehezen használható.
Krúdy Tamás: mi a különbség a hagyományos és e-olvasás között?
Fülöp Ágnes: úgy tűnik, továbbra is van létjogosultsága a papírváltozatnak is, szegényedést jelenthet a papírról olvasás zsugorodása.
Németh György: azé a hatalom, aki leteszi a használó elé a lényeget; a könyvtárosnak ismernie kell a minőségi információ forrását.
Fülöp Ágnes: Még hosszú ideig megmaradnak a városi könyvtárak. Előremenekülnek, használóképzést végeznek, tudást közvetítenek, információvagyonukat olyan formában kínálják, ahogyan azt a használók szeretnék megkapni. Mostani projekt volt 8 megyei napilap digitális elérhetőségének megteremtése.
Krúdy Tamás: a tv-t kiiktattuk az életünkből, s amikor már nagyon unatkoznak a gyerekek, akkor előveszik a könyveket. Az olvasott könyvvel jobban azonosulunk. Feltehetően nem nagy különbség, hogy elektronikusan vagy papíron olvasunk. Nem maga az olvasás a kérdés, fontosabb az olvasás tárgya.
Németh György: a diavetítéskor a történet a gyerekek fejében zajlott. A gyerekek a szelektálási készséget sajátítsák el, ez a legfontosabb képesség.
Krúdy Tamás: Ebben segíthetnek az információbrókerek.
Fülöp Ágnes: Elég sokan jelentkeznek, de nem emelkedik a hallgatók száma. A legtöbben azonban nem könyvtárban helyezkednek el.
Többen: Információbrókerek lesznek.
Fülöp Ágnes: A könyvtárak alkotják a legstabilabb intézményhálózatot. A legkisebb falvakban is ott vannak. Vétek nem kihasználni az információmegosztásnak ezt a lehetőségét. (MG leirata, szabadon javítható :-)

legyenek kit hírei saját honlapján

Feliratkozás

A heti ingyenes KIT Hírlevelet megrendelheted a kit@gmconsulting.hu-ra írt "Megrendelés" tárgyú levéllel, név és intézmény megadásával, mellyel jelzed az Adatkezelési tájékoztatóban foglaltak elfogadását.

A hírlevél lemondása: ugyanígy, de „Lemondás” tárgymegjelöléssel.




Hírlevélről

A hírlevél hetente (júliusban, augusztusban kéthetente), térítésmentesen, csak elektronikus formában jelenik meg. A KIT nyomtatott példányai megtalálhatók a Könyvtörténeti és Könyvtártudományi Szakkönyvtárban is (Könyvtári Intézet, Budapest).

A KIT-archívum tartalma:
Közel 28.000 hír, 2002-től
A KIT-et az EPA (Elektronikus Periodika Adatbázis) is archiválja.

A megrendelők száma kb.:
700 fő

Olvasói létszám:
kb. 1000 fő

Adatvédelem
A KIT szerkesztői a birtokukba kerülő használói adatokat bizalmasan kezelik, azt csak az eredetileg megjelölt célra használják, harmadik fél részére nem adják át. A használati adatokat csak az egyedi adatközlőket (ha tudomásukra jut) nem visszafejthető módon, összegezve teszik közzé. Pl.: összes olvasói létszám, vagy felmérés eredményeképpen: a KIT-olvasók x%-a vezető beosztású. A használói felmérésekben a válaszadás anonim.
A szerkesztők a KIT-tel kapcsolatos visszajelzéseket egymás között megbeszélik, és visszajeleznek a levélírónak.
Adatkezelési tájékoztató

A KIT tulajdonosa:

GM Info Consulting Kft.
www.gmconsulting.hu


impresszum | szerkesztők | észrevétel e portálról