Keresés a KIT archivumában:  
Könyvtár Információ Társadalom
Heti hírlevél információs és könyvtári szakemberek számára - Szemlék, hírek, kommentárok    angol zászló english flag  

Több e-könyvre kérnek ISBN-t itthon, mint Nagy-Britanniában

Több e-könyvre kérnek ISBN-számot Magyarországon, mint Nagy-Britanniában, ami az iparág aktivitását biztosabban jelzi, mint a tényleges, fizetőképes keresletet. Az e-könyvet egész Európában sújtó magas áfa elleni lobbizás is nemzetközi méreteket öltött.
Sajtótájékoztatót tartott a nemrég alakult Publio Kiadó abból az alkalomból, hogy beindítja szamizdattevékenységét. A szovjet időkből származóan inkább pejoratív hangulatú kifejezés angol tükörfordítása, a 'self-publishing' lényegesen trendibb a magyar 'szerzői kiadás' száraz szakmaiságánál is. Kerekes Pál, a kiadó igazgatója a tájékoztatón ismertette, hogy tavaly az Amazon 100 legsikeresebb kiadványa közül 18 szerzői kiadású volt, ami a self-publishing népszerűségét, ebből következően a nem is olyan szűk réspiacként értékelhető életrevalóságát bizonyítja.
A nyomtatott könyvek értékesített darabszáma csökken, a (pénzért megvásárolt) e-könyveké meg nő, ami akkor is jelzi az irányzatot, ha az előbbieken elért árbevétel Magyarországon sok nagyságrenddel magasabb, mint az e-könyveké. Nem meglepő, mert a legtöbb klasszikus mű Magyarországon ingyenesen elérhető. A MEK statisztikája szerint a leggyakrabban letöltött mű a 'Magyar helyesírási szabályok', amelyet Gárdonyi Géza 'Egri csillagok' című regényének különféle kiadásai követnek.
A Publio Kiadó ugyanúgy 30 százalékot von le a bevételből, mint az Amazon Kindle Direct Publishing nevű szamizdatszolgáltatása. Kívánságra, megfelelő térítésért ki is nyomtatják a művet, a HVG Press nyújtja a 'print-on-demand' szolgáltatást.
Bár hivatalos magyar statisztikák nincsenek, érzékszervi megfigyeléssel azt tapasztaltuk, hogy az idén többen olvasnak e-könyvet a tömegközlekedési eszközökön, mint tavaly. Közülük több az okostelefont, mint az e-könyv olvasót használó -- ami egyébként megfelel az amerikai felmérések eredményének.

legyenek kit hírei saját honlapján

Feliratkozás

A heti ingyenes KIT Hírlevelet megrendelheted a kit@gmconsulting.hu-ra írt "Megrendelés" tárgyú levéllel, név és intézmény megadásával, mellyel jelzed az Adatkezelési tájékoztatóban foglaltak elfogadását.

A hírlevél lemondása: ugyanígy, de „Lemondás” tárgymegjelöléssel.




Hírlevélről

A hírlevél hetente (júliusban, augusztusban kéthetente), térítésmentesen, csak elektronikus formában jelenik meg. A KIT nyomtatott példányai megtalálhatók a Könyvtörténeti és Könyvtártudományi Szakkönyvtárban is (Könyvtári Intézet, Budapest).

A KIT-archívum tartalma:
Közel 28.000 hír, 2002-től
A KIT-et az EPA (Elektronikus Periodika Adatbázis) is archiválja.

A megrendelők száma kb.:
700 fő

Olvasói létszám:
kb. 1000 fő

Adatvédelem
A KIT szerkesztői a birtokukba kerülő használói adatokat bizalmasan kezelik, azt csak az eredetileg megjelölt célra használják, harmadik fél részére nem adják át. A használati adatokat csak az egyedi adatközlőket (ha tudomásukra jut) nem visszafejthető módon, összegezve teszik közzé. Pl.: összes olvasói létszám, vagy felmérés eredményeképpen: a KIT-olvasók x%-a vezető beosztású. A használói felmérésekben a válaszadás anonim.
A szerkesztők a KIT-tel kapcsolatos visszajelzéseket egymás között megbeszélik, és visszajeleznek a levélírónak.
Adatkezelési tájékoztató

A KIT tulajdonosa:

GM Info Consulting Kft.
www.gmconsulting.hu


impresszum | szerkesztők | észrevétel e portálról