Keresés a KIT archivumában:  
Könyvtár Információ Társadalom
Heti hírlevél információs és könyvtári szakemberek számára - Szemlék, hírek, kommentárok    angol zászló english flag  

Gyakorlati web 2.0-s tapasztalatok egy közművelődési könyvtárban

Koroknai Sándor sorozatot indított blogján. Mint írja: sorozatommal igyekszem néhány tévképzetet eloszlatni támogatói és ellenzői oldalon, illetve megosztani a tapasztalatokat, hogy mások okulhassanak belőle.
Az első tapasztalat: a könyvtárat is el kell adni. A weboldal elkészítése még első lépésnek is gyenge kezdés. A világot, pedig akár tetszik, akár nem a közgazdaság törvényei irányítják, ennek egyik része pedig a marketing. Az egyik legnehezebb dolog a világon, amelyben óriáscégek vesztettek csatákat, háborúkat egyetlen téves információn alapuló rossz döntésen. Melyek lehetnek a könyvtárak számára azok a veszélyek, amelyekre csak őszinte beismeréssel lehet odafigyelni?
A sorozatomból -- remélem -- kiderül, ennek első rész: link .
-- Részlet a Koroknai-anyagból: Megéri-e a könyvtárnak az iwiw-en jelen lenni?
-- 'Számomra, mint könyvtári lehetőség, kicsit felemás dologként működik. Amiért a marketinghez köthetem, az gyakorlatilag abból fakad, hogy egyszerűen csak arra a célra használom. Így tudok a legrövidebb idő alatt a legtöbb embert elérni.
Erre még esetleg jó, másra nem igazán. Elég sok szakmai problémám van vele, amiért nem igazán tartom hasznos dolognak. Az egyik tapasztalat belőle, hogy sok olyan kapcsolatunk is van, akinek semmi köze sincs a könyvtárhoz, pusztán a 'Bejelölöm, mert jól mutat' elvet követi, így rendszeres, hogy az üzenetek 30%-a olvasatlanul a szemétben landol, ennek a fele azonnal ott köt ki.
Gyakorlatilag le van tiltva a könyvtár. (Bár szintén új ötletként jött -- az e-mail-ek begyűjtésére is alkalmas -- mechanikus spam?) Részben sikeres persze, mert sokan itt értesültek elsőnek eseményről, tanfolyamról. Tehát a 70% miatt megéri... A másik tapasztalat az iwiw és a közösségi oldalak kapcsán, hogy van rá igény, és a könyvtár legnagyobb korcsoportját tekintve talán meg lehetne próbálkozni saját rendszer kialakításával.'

Régebbi hírforrás(ok): Koroknai Sándor, link
legyenek kit hírei saját honlapján

Feliratkozás

A heti ingyenes KIT Hírlevelet megrendelheted a kit@gmconsulting.hu-ra írt "Megrendelés" tárgyú levéllel, név és intézmény megadásával, mellyel jelzed az Adatkezelési tájékoztatóban foglaltak elfogadását.

A hírlevél lemondása: ugyanígy, de „Lemondás” tárgymegjelöléssel.




Hírlevélről

A hírlevél hetente (júliusban, augusztusban kéthetente), térítésmentesen, csak elektronikus formában jelenik meg. A KIT nyomtatott példányai megtalálhatók a Könyvtörténeti és Könyvtártudományi Szakkönyvtárban is (Könyvtári Intézet, Budapest).

A KIT-archívum tartalma:
Közel 28.000 hír, 2002-től
A KIT-et az EPA (Elektronikus Periodika Adatbázis) is archiválja.

A megrendelők száma kb.:
700 fő

Olvasói létszám:
kb. 1000 fő

Adatvédelem
A KIT szerkesztői a birtokukba kerülő használói adatokat bizalmasan kezelik, azt csak az eredetileg megjelölt célra használják, harmadik fél részére nem adják át. A használati adatokat csak az egyedi adatközlőket (ha tudomásukra jut) nem visszafejthető módon, összegezve teszik közzé. Pl.: összes olvasói létszám, vagy felmérés eredményeképpen: a KIT-olvasók x%-a vezető beosztású. A használói felmérésekben a válaszadás anonim.
A szerkesztők a KIT-tel kapcsolatos visszajelzéseket egymás között megbeszélik, és visszajeleznek a levélírónak.
Adatkezelési tájékoztató

A KIT tulajdonosa:

GM Info Consulting Kft.
www.gmconsulting.hu


impresszum | szerkesztők | észrevétel e portálról