Keresés a KIT archivumában:  
Könyvtár Információ Társadalom
Heti hírlevél információs és könyvtári szakemberek számára - Szemlék, hírek, kommentárok    angol zászló english flag  
 


Romániai magyar könyvtárak is bekapcsolódhatnak az ODR-be

A Könyvtári Intézet honlapján érhető el A Határon túli könyvtárak fejlesztési programja című dokumentum. A Könyvtári Intézet által kidolgozott koncepció szerint a határon túli könyvtárakkal való hosszú távú stratégiai együttműködés egyik kulcsterülete a rendszerszerű együttműködésben megvalósuló könyvtári tevékenység. Ennek egyik megvalósulási területe az információ- és dokumentum-ellátás a határ mentén, illetve az Országos Dokumentum-ellátási Rendszer (ODR) kiterjesztése a határon túlra. Az ODR kiterjesztése azoknak az infrastrukturálisan megfelelő fogadókészséggel rendelkező könyvtáraknak a rendszerbe való bekapcsolását jelenti, akik az elektronikus dokumentumküldő szolgáltatást fogadni és továbbítani tudják. Rendelkeznek szélessávú Internet kapcsolattal, biztosítani tudnak egy külön számítógépet csak erre a célra, szkennerrel rendelkeznek, munkatársat tudnak biztosítani. A jelenlegi tervek szerint legalább 10 helyszínt vonnának be, amely már rendelkezik ezekkel a feltételekkel. A szolgáltatásba bekapcsolódó határon túli könyvtárak alkalmassá válnak a magyarországi könyvtáraktól kapott elektronikus dokumentumok továbbküldésére saját környezetükben, de egyidejűleg viszontszolgáltatásra is, valamint fokozatosan megkezdődhet a saját adataik betöltése is az ODR adatbázisba, ezáltal széleskörű nyilvánosságot kaphatnak. A Könyvtári Intézet és a nyíregyházi Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár két napos Ariel-tanfolyamot szervezett határon túli magyar könyvtárosok részvételével júniusban Nyíregyházán. A romániai magyar könyvtárakból csíkszeredai, kolozsvári és sepsiszentgyörgyi könyvtárosok vettek részt a tanfolyamon. A romániai magyar könyvtárak közül a csíkszeredai Kájoni János Megyei Könyvtár, valamint a sepsiszentgyörgyi Bod Péter Megyei könyvtár is be fog kapcsolódni a rendszerbe. - F: 2008/7.

Hírforrás: Könyvtári Intézet link , Jakab Anna, Csíkszereda, Kájoni János Megyei Könyvtár, ReMeK-e-hírlevél, 2008/7.
2008. július 09.  •  Továbbküldöm a hírt
Link e hírhez:
http://www.kithirlevel.hu/index.php?kh=romaniai_magyar_konyvtarak_is_bekapcsolodhatnak_az_odr-be
Régebbi hírforrás(ok): Könyvtári Intézet link , Jakab Anna, Csíkszereda, Kájoni János Megyei Könyvtár, ReMeK-e-hírlevél, 2008/7.
legyenek kit hírei saját honlapján

Feliratkozás

A heti ingyenes KIT Hírlevelet megrendelheted a kit@gmconsulting.hu-ra írt "Megrendelés" tárgyú levéllel, név és intézmény megadásával, mellyel jelzed az Adatkezelési tájékoztatóban foglaltak elfogadását.

A hírlevél lemondása: ugyanígy, de „Lemondás” tárgymegjelöléssel.




Hírlevélről

A hírlevél hetente (júliusban, augusztusban kéthetente), térítésmentesen, csak elektronikus formában jelenik meg. A KIT nyomtatott példányai megtalálhatók a Könyvtörténeti és Könyvtártudományi Szakkönyvtárban is (Könyvtári Intézet, Budapest).

A KIT-archívum tartalma:
Közel 28.000 hír, 2002-től
A KIT-et az EPA (Elektronikus Periodika Adatbázis) is archiválja.

A megrendelők száma kb.:
700 fő

Olvasói létszám:
kb. 1000 fő

Adatvédelem
A KIT szerkesztői a birtokukba kerülő használói adatokat bizalmasan kezelik, azt csak az eredetileg megjelölt célra használják, harmadik fél részére nem adják át. A használati adatokat csak az egyedi adatközlőket (ha tudomásukra jut) nem visszafejthető módon, összegezve teszik közzé. Pl.: összes olvasói létszám, vagy felmérés eredményeképpen: a KIT-olvasók x%-a vezető beosztású. A használói felmérésekben a válaszadás anonim.
A szerkesztők a KIT-tel kapcsolatos visszajelzéseket egymás között megbeszélik, és visszajeleznek a levélírónak.
Adatkezelési tájékoztató

A KIT tulajdonosa:

GM Info Consulting Kft.
www.gmconsulting.hu


impresszum | szerkesztők | észrevétel e portálról